shop.surf-trip.czsurf-trip.cz

Blog - Jaký byl SNOW-TRIP 2018?

5. 5. 2018

....tak to se dozvíte v reportu od Věrky Hrkalové, která se ho zúčastnila. Moc děkujeme za podrobný popis všech zážitků pro stávající účastníky i ty, co se do Livigna chystají v dalším roce! 

Když mi Vojta nabídnul možnost napsat něco o snow-tripu, řekla jsem si proč ne, byla to super akce. V okamžiku, kdy jsem napsala první řádky, začala mě dohánět nostalgie a smutek. Přeci není možné, že to tak rychle uteklo a jsem zase v tý šedivý Praze a je 20 stupňů.

Livigno, italské horské městečko v bezcelní zóně, je plné všech možných atrakcí, na které si jen vzpomenete. Přes den nevíš, kde vyplácat energii a večer přemýšlíš, kde si dáš první drink. Je to místo, kde každý stráví super dovolenou. A Snow-trip Livigno je především akce, kde se sejdou skvělý lidi s nejrůznějšími zkušenostmi a dovednosti, které nemají problém sdílet s ostatními a něco se společně naučit. 

Když to vezmu od začátku, tak velice pohodlný autobus pod nadvládou našeho řidiče nás po pár hodinách odvezl do ráje zimních sportů, kde nás „delegát“ a instruktor pro lyžaře Vojta ubytoval a seznámil s programem a také s instruktorem pro snowboardisty, tedy s Járou.

Ovšem největším zážitkem pro mne byl heliboarding a vše kolem této zábavy. Moje představa byla, že z nejvyššího místa sjezdovky si pro mne přiletí helikoptéra, nastoupím, po pár minutách vystoupím, zapnu batoh, prkno, přenesu váhu na zadní nohu a hurá udělat v čerstvém prašánku svou první stopu. Až na několik detailů to tak také bylo. 

Co mne ale zaskočilo a způsobilo, že se už teď nemůžu dočkat dalšího snow-tripu? V okamžiku, kdy jsem si půjčovala „lavinový“ batoh, mne vyděsila myšlenka, že lavina fakt může spadnou. A na mě? Sevřel se mi krk a zmocnila se mě divná nálada, která odešla až s nástupem adrenalinu, který se dostavil v okamžiku, kdy nás heli nechala na vrcholku a nastalo ticho, které doprovázely sluneční paprsky. 

Později jsme se díky Ondrovi naučili, jak se chovat v situaci kdy tě lavina zasype (ano, opravdu se někteří z nás nechali zasypat a následně vykopat z cca metrové jámy) nebo když zasype tvého parťáka. Jaká byla jízda dolů se nedá popsat, snad jen... nejlepší, miluju to, nejúžasnější, na tohle nikdy nezapomenu, tady nahoře jsem fakt malá a bezmocná, hlavně nepadej a když už, tak máš dost času, aby ses vyhrabala, proč jsem tohle nevyzkoušela dřív, teď už dokážu v životě cokoliv! Ani té laviny jsem se nebála, vždyť vím, co dělat. A stejně ujedu!

zpět do blogu

blog comments powered by Disqus