shop.surf-trip.czsurf-trip.cz

Blog - PAPRSEK I - nejen o HUĎOVI...

2. 2. 2015

Po oficiálním openingu místního snowparku v sobotu 24. ledna začaly na Paprsku opravdové sněhové žně. Lepší sněhové podmínky jsme si pro první ryze snowboardový týden na Paprsku přát nemohli. Více se dočtete v reportu od Martiny Špíškové, která se těší nejen na další týden, ale také na příští sezónu!

Na začátku jsme si užívali útulnou chatu v komorním duchu, kromě naší úderné jednotky z Prahy dorazil srdcař a zkušený rider Huďa z Olomouce a nemohl chybět náš snowboardový guru z Havířova, Kuba Zalej. Pár účastníků se hned zapomnělo na sobotní party až do ranních hodin, následující den byli ale všichni svědomitě připraveni na svahu (klobouk dolů). A už se to rozjelo, začátečníci se vrhli na nácvik jízdy a zatáčení, zkušenější rideři začali testovat překážky ve snowparku. 

V průběhu týdne přibylo lidí i sněhu, takže bylo o zábavu postaráno. Ve dny, kdy napadl prašan, jsme opustili překážky a vrhli jsme se na freeride v lese. Nikdo si nezlomil prkno o pařez a žádné lesní zvířátko nebylo zraněno, takže všeobecné veselí a spokojenost. Celé týdenní trénování vyvrcholilo pátečním contestem o best trick na bedně. Vítězem se stal Honzík Dvorský, o kterém v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Je mu teprve 10 let, ale na překážkách dává triky jako málokdo. Porota objektivně ocenila i jeho velký progres, který udělal za poslední dva roky ježdění.    

Večery byly ve znamení video a foto analýz a promítání tématických filmů. Partymakerem tohoto týdne byl jednohlasně zvolen Huďa, který se své role ujal na jedničku a ničí skleničku nenechal dlouho prázdnou. Evergreenem surf a snow tripů se stala hra Dobble, kdo nezná, pozná! Další populární hrou v duchu hesla „kdo nepije, je podezřelý“ byl Macháček (to už nehraju!). Aby toho nebylo málo, koncem týdne se rozjely odvážné sázky a tak kde kdo skončil ve spodním prádle ve sněhu, stál minutu na hlavě nebo si musel dát večerní sjezd jen v trenkách (byla zima, co, Kubo?). 

Jednoduše jsme si za ten týden parádně zajezdili, všichni zaznamenali progres ve svých dovednostech a k tomu nás ještě teď bolí bránice od smíchu (mě teda určitě). Díky vám všem, kteří jste byli u toho, včetně pana vlekaře, který pro nás vždy měl čerstvé rohlíky, a kluků starajících se o areál.

zpět do blogu

blog comments powered by Disqus