shop.surf-trip.czsurf-trip.cz

Blog - Adam vyjel do Livigna

11. 5. 2019

Adam Gross s námi pravidelně jezdí surfovat, ale tentokrát se rozhodl pro dovolenou na sněhu v lidmi milovaném resortu Livigno. Zde jsou jeho postřehy a vzpomínky na zimní dovolenou.

Ahoj lidi, jsem rád že se s Vámi mohu podělit o mé zážitky z dovolené, která byla v italském horském městě zvaném Livigno. Na začátek chci poděkovat Surf-trip crew, že pro nás, milovníky hor, vymysleli tento zájezd. Za super instruktory, s kterými budeme určitě všichni v kontaktu, za nové přátele a zážitky.

            I když se dovolená konala už ke konci zimy a dost lidí se bálo, jestli vůbec bude sníh, tak ho bylo dost. Sjezdovky byly na žačátku dne ve velmi dobrém stavu a ke konci už to bylo horší. Ale to nikoho neodradilo jít na svah, jelikož tamější aperol láká všechny. Dávat si drink a přitom koukat na ty velehory, co vás obklopují, je možná někdy ještě lepší, než samotné ježdění. Skoro každý den jsme měli lekce, lyžaři s Vojtou a snowboardisti s Jardou. 

Myslím si, že jezdím docela dobře, mám i instruktorskou licenci, ale tihle dva kluci mě toho naučili ještě víc. A myslím, že nemluvím jenom za sebe, když řeknu že jsme se toho každý naučil dost. Po plném dni lyžování se každý rád vracel zpět do našeho sídla. A každý začal přemýšlet, co se dneska bude pít, nebo kam se půjde pít. Bez toho by to ani nešlo. Neminuli nás ani lekce o tom, jak správně voskovat lyže a snowboardy. Vojta měl velice dobře připravený program na celý týden, každý den se něco dělo a nikdy jsme se nenudili. Bylo super, že na cokoliv jste se chtěli zeptat nebo poradit ohledně města a věcí v něm, vždycky vám poradil a pomohl. Bydlení bylo fajn, hlavně protože jsme všichni bydleli kousek od sebe a mohli se pořád navštěvovat, když jsme na to měli chuť. Nejvíce mě ale uchvátila ta příroda, ten pohled na okolí, nemůžu to ani popsat, musíte to vidět sami. Nebo se kouknout na fotky no, ale spíš tam jeďte :)

 Co se týká bezcelní zóny ve městě, alkohol se opravdu vyplatí. Oblečení je možná trochu levnější, ale už ne o tolik jako pití nebo benzín, ale ten si domu asi nikdo nepoveze. Partylife tu rozhodně nechybí, kluby a bary jsou na každém kroku a každý si určitě najde ten svůj. A když má někdo radši pohodu, tak si koupí nějakou flašku a s novými přáteli posedí na baráku a povídají si do 3 do rána, nebo i déle :) Vím, že dost lidí sem jezdí kvůli Freeridu a kvůli heliskiingu. Moc rád bych vám pověděl o tom, jaké to bylo, ale počasí nám to bohužel neumožnilo. A musím říct, že mi to na druhou stranu vůbec nevadí. Tolik srandy a tolik pojezdu už zažijete jen u oceánu.

            Nechci psát chronologicky co všechno jsme dělali a tak. Myslím, že když Vám takhle povím, co se dělo, co jsme zažili a jaké to tam je, tak tam určitě budete chtít vyrazit také. Byl jsem tam s rodinou, takže už jsem tam vlastně s lidmi, co znám, jel. Ale opravdu si dokážu představit se sebrat a vydat se tam na vlastní pěst. Přátel si najdete dost, a to je důležité. Program už se najde sám :). Díky za to a příště zas <3 

zpět do blogu

blog comments powered by Disqus